TGB

 • TGB Blade 550 IRS EFI 14 "

 • TGB Blade 550 IRS EFI 14 "je plne vybavená pracovná a pracovno-rekreačná štvorkolka strednej triedy pre ťažkú prácu aj výlety, s vynikajúcim pomerom ceny, kvality a úžitkovej hodnoty. Nad priemerom triedy vyniká TGB Blade 550 IRS EFI 14" obratnosťou, ľahkým a bezproblémovým ovládaním, odolnosťou a vysokou spoľahlivosťou. Dostatočnú silu a rýchlosť, jednoduché a spoľahlivé štartovanie, nízku spotrebu a nárast výkonu a krútiaceho momentu nezávisle na teplote a nadmorskej výške zabezpečuje inovované elektronické vstrekovanie paliva EFI. Pre svoje nadpriemerné vlastnosti získala štvorkolka TGB Blade niekoľkokrát titul najobľúbenejšie štvorkolky v Českej republike a stala sa absolútnym víťazom ankety Štvorkolka roka 2010.
 •  

 •  
 • Ďaľšie výhody:

 • TGB Blade 550 IRS EFI 14 " patrí ŠPZ v cene,
 • Najširšia profesionálna servisná sieť v SR a vynikajúca dostupnosť náhradných dielov.
 • Štvorkolka TGB Blade 550 IRS 14 "je homologizovaná pre 2 osoby.
 • Štvorkolka je dostupná v bielom, čiernom a oranžovom prevedení
 • Vynikajúcu priechodnosť terénom zabezpečuje moderné nezávislé zavesenie všetkých kolies IRS, široký rozchod, veľká svetlá výška a elektricky ovládané pripájanie náhonu predných kolies (2x4/4x4) jednoduchým stlačením tlačidla na riadidlách. V najťažšom teréne sa naplno uplatní rýchlo pracujúci elektrická uzávierka predného diferenciálu, ktorá úplne uzamkne predný náhon, takže sila motora ide súčasne na obe predné aj zadné kolesá. Pérovanie vysoko kvalitnými hydraulickými tlmičmi s progresívne vinutými pružinami a nastaviteľným predpätím možno ľahko perfektne prispôsobiť každým podmienkam, jazdnému štýlu, terénu i nákladu.
 • Výkonný motor modelu TGB Blade 550 IRS EFI 14 "je spoľahlivý moderný kvapalinou chladený štvorventilový jednovalec SOHC s objemom 503 ccm s elektronickým vstrekovaním paliva EFI. Výkon motora ide ďalej na dvojrýchlostný HD variátor so silnou redukciou, spiatočkou, schopnosťou brzdiť motorom a s minimálnymi nárokmi na údržbu, a odtiaľ krížovými hriadelmi na kolesá.
 
TGB Blade 550 IRS EFI 14 "TECHNICKÉ PARAMETRE
Typ 
Ročník 
Verzia Predĺžená ATV 
MOTOR 
Objem 503 ccm 
Typ motora 4-takt SOHC, 4 ventily 
Počet valcov Jednovalec 
Dávkovanie paliva EFI - 38 mm difúzor 
Palivo Natural 95 
Chladenie Kvapalina 
Zapaľovanie CDI 
Výkon 14,7 kW/5500 ot./min - ON-ROAD 
Krútiaci moment - 
Spotreba - 
SYSTÉM POHONU 
Pohon 2x4 / 4x4, elektricky prepínateľný 
Typ prevodovky Automatická CVT 
Uzávierka predného diferenciálu Áno, elektrické ovládanie 
Prevody L / H / N / R 
Koncový prevod Kardan 
PODVOZOK 
Zavesenie predné Nezávislé dvojité A-ramená 
Zavesenie zadné Nezávislé dvojité A-ramená s priečnym stabilizátorom 
Odpruženie predné Olejové tlmiče 
Odpruženie zadné Olejové tlmiče 
Zdvih predný/zadný - 
BRZDY 
Vzadu Kotúčová 
Vpredu Kotúčová 
PNEUMATIKY 
Pneu vzadu 25 x 8-14 
Pneu vpredu 25 x 10-14 
ROZMERY, HMOTNOSŤ A KAPACITY 
Dĺžka 2200 mm 
Šírka  
Výška 1235 mm 
Svetlá výška 305 mm 
Rázvor - 
Suchá hmotnosť 364 kg 
Palivová nádrž 18 litra1
OSTATNÉ VLASTNOSTI 
Posiľňovač riadenia (PS) - 
Ťažná sila - 
Farba Čierna, biela, oranžová 

CENA S DPH: 6190 ,-EUR


 •  
 • Účinné brzdy - trojkotúčový hydraulický brzdový systém s odolnými obrnených hadičkami. Kotúč zadnej brzdy je umiestnený priamo na zadnom kardane, kde je skvele chránený pred poškodením.
 • Multifunkčný LCD displej prehľadne zobrazuje všetky prevádzkové informácie. Obsahuje digitálny rýchlomer, otáčkomer, palivomer, celkové aj denné počítadlo kilometrov, hodiny, počítadlo motohodín, kontrolku uzávierky diferenciálu, ukazovateľ pohonu 2WD/4WD a všetky potrebné kontrolky.
 • Prémiová výbava Blade 550 IRS 14 "EFI v základnej cene:
 • Kevlarové polepy stredových panelov, plne homologované ťažné zariadenie vrátane zásuvky, elektrická uzávierka predného diferenciálu, elektrické prepínanie pohonu 2x4 / 4x4, pancierované brzdové hadičky, nové atraktívne 14-palcové 8 lúčové hliníkové disky, pneumatiky MAXXIS Bighorn, tretie svetlo v otočnej kaplnke, chrániče rúk na riaditkách, nový predný robustný rám, predný aj zadný nosič batožiny, nový design 3M polepov, odnímateľné stupačky pre spolujazdca, navijak TGB 3000.


 • TGB Blade 550 IRS EFI 14" LT

 • Obľúbená štvorkolka v SR v predĺženom dvojmiestnom prevedení je teraz ešte atraktívnejšie vďaka novému dizajnu s ostrými dynamickými líniami.
 • Najobľúbenejšie štvorkolka v SR v predĺženom dvojmiestnom prevedení je teraz ešte atraktívnejšie vďaka novému dizajnu s ostrými dynamickými líniami. Výrazné zmeny sa týkajú prednej aj zadnej časti a dávajú nové TGB Blade 550 LT ešte dospelejší a príťažlivejšie vzhľad. Výrazným prvkom sú napríklad nová atraktívna LED svetlá pre denné svietenie alebo LED zadné svetlá a smerovky. Nový dizajn dopĺňajú úplne nová 14palcové hliníkové kolesá s ostro lomenými lúčmi.

 •  
 • Dve pohodlné sedadlá za sebou, vysoká obratnosť, príjemné ovládanie, mimoriadna odolnosť, vysoká spoľahlivosť a vynikajúci pomer ceny, kvality a úžitkovej hodnoty - to sú len niektoré z predností plne vybavené pracovné a pracovno-rekreačné štvorkolky strednej triedy TGB Blade 550 LT IRS EFI 14 ". Predĺžená dvojmiestna verzia obľúbenej TGB Blade 550 IRS zvládne akokoľvek ťažkú prácu, ale vďaka značnému cestovnému talentu je vynikajúci aj pre pohodlné výlety vo dvoch. Nad priemerom triedy vyniká mimoriadnou priechodnosťou terénom a nízkou spotrebou. Dostatočnú silu a rýchlosť, jednoduché a spoľahlivé štartovanie, nízku spotrebu a nárast výkonu a krútiaceho momentu nezávisle na teplote a nadmorskej výške zabezpečuje inovované elektronické vstrekovanie paliva EFI.
 • Výkonný motor modelu TGB Blade 550 LT IRS EFI 14 "je spoľahlivý moderný kvapalinou chladený štvorventilový jednovalec SOHC s objemom 503 ccm s elektronickým vstrekovaním paliva EFI. Výkon motora ide ďalej na dvojrýchlostnú heavy-duty variátor so silnou redukciou, spiatočkou, schopnosťou brzdiť motorom a minimálnymi nároky na údržbu, a odtiaľ krížovými hriadeli na kolesá.
 
TGB Blade 550 IRS EFI 14" LTTECHNICKÉ PARAMETRE
Typ Užitková / rekreačná ATV
Verzia Classic ATV
MOTOR 
Objem 503 ccm
Typ motora 4-takt SOHC, 4 ventily
Počet valcov Jednovalec
Dávkovanie paliva EFI - 38 mm difúzor
Palivo Natural 95
Chladenie Kvapalina
Zapaľovanie CDI
Výkon 14,7 kW/5500 ot./min - ON-ROAD14,7 kW/5500 ot./min - ON-ROAD
Krútiaci moment - 
Spotreba - 
SYSTÉM POHONU 
Pohon 2x4 / 4x4, elektricky prepínateľný
Typ prevodovky Automatická CVT
Uzávierka predného diferenciálu Áno, elektrické ovládanie
Prevody L / H / N / R
Koncový prevod Kardan
PODVOZOK 
Zavesenie predné Nezávislé dvojité A-ramená
Zavesenie zadné Nezávislé dvojité A-ramená s priečnym stabilizátorom
Odpruženie predné Olejové tlmiče
Odpruženie zadné Olejové tlmiče
Zdvih predný/zadný - 
BRZDY 
Vzadu Kotúčová
Vpredu Kotúčová
PNEUMATIKY 
Pneu vzadu25 x 8-14
Pneu vpredu 25 x 10-14
ROZMERY, HMOTNOSŤ A KAPACITY 
Dĺžka 2405 mm s nosičom
Šírka 1235 mm
Výška 1235 mm
Svetlá výška 305 mm
Rázvor - 
Suchá hmotnosť364 kg
Palivová nádrž 18 l
OSTATNÉ VLASTNOSTI 
Posiľňovač riadenia (PS) - 
Ťažná sila - 
Farba Čierna, biela, oranžová
  

CENA S DPH: 6590 ,-EUR •  
 • Vynikajúca priechodnosť terénom - Vďaka svojmu predĺženému rázvoru má štvorkolka TGB Blade 550 LT IRS EFI 14 "ešte lepšiu stúpavosť a poskytuje ešte väčšiu istotu v prudkých výjazdoch. Vynikajúca ovládateľnosť, a priechodnosť i veľmi ťažkým terénom, zabezpečuje moderný nezávislé zavesenie všetkých kolies IRS, široký rozchod , veľká svetlá výška a elektricky ovládané pripájanie náhonu predných kolies (2x4 / 4x4) jednoduchým stlačením tlačidla na riadidlách. V najťažšom teréne sa naplno uplatní rýchlo pracujúci elektrická uzávierka predného diferenciálu, ktorá úplne uzamkne predný náhon, takže sila motora ide súčasne na obe predné aj zadné kolesá. Pérovanie vysoko kvalitnými hydraulickými tlmičmi s progresívne vinutými pružinami a nastaviteľným predpätím možno ľahko perfektne prispôsobiť každým podmienkam, jazdnému štýlu, terénu i nákladu.
 • Účinné brzdy - trojkotúčový hydraulický brzdový systém s odolnými pancierovými hadičkami. Kotúč zadnej brzdy je umiestnený priamo na zadnom kardanu, kde je skvele chránený pred poškodením.
 • Multifunkčný LCD displej prehľadne zobrazuje všetky prevádzkové informácie. Obsahuje digitálny rýchlomer, otáčkomer, palivomer, celkové aj denné počítadlo kilometrov, hodiny, počítadlo motohodín, kontrolku uzávierky diferenciálu, ukazovateľ pohonu 2WD / 4WD a všetky potrebné kontrolky.
 • Široký výber doplnkov a príslušenstva - Ku štvorkolke TGB Blade 550 LT IRS EFI 14 "môžete používať širokú škálu profesionálneho pracovného príslušenstva a adaptérov, ktoré možno veľmi ľahko a rýchlo pripojiť. Medzi najčastejšie používané pracovné náradie patrí prívesné vozíky, snehové radlice, trávne kosačky a mulčovače alebo kanadskej snežné pásy TJD.
 • K ďalším prednostiam TGB Blade 550 IRS EFI 14 "FL patrí ŠPZ v cene,
 • najširšiu profesionálny servisná sieť v SR a vynikajúcu dostupnosť náhradných dielov.
 • Štvorkolka TGB Blade 550 IRS 14 "je homologovaná pre 2 osoby.
 • Prémiová výbava Blade 550i LT IRS 14 "Face Lift v základnej cene:
 • Kevlarové polepy stredových panelov, plne homologované ťažné zariadenie, elektrická uzávierka predného diferenciálu, elektrické prepínanie pohonu 2x4 / 4x4, pancierované brzdové hadičky, nové atraktívne 14palcové 8paprskové hliníkové disky, značkové 26 "pneumatiky, tretí svetlo v otočnej kaplnke, chrániče rúk na riadidlách, nový predný robustný rám, predné i zadné nosič batožiny, nový dizajn 3M polepov, navijak TGB